Didier Drogba, Galatasaray’a transfer sürecini anlattı! Gökhan Töre yalanladı

Chelsea’nin efsane futbolcularından Didier Drogba, Galatasaray’a transfer süreci hakkında çarpıcı bir itirafta bulundu. Vatandaşı Wilfried Zaha’yla ilgili konuşan Dider Drogba, Galatasaray dönemine ait dikkat çeken ifadeler kullandı.

Didier Drogba’nın açıklamalarının ardından Gökhan Töre’den dikkat çeken bir cevap geldi. Gökhan Töre, Didier Drogba’nın iddialarını yalanladı.

G.SARAY’DA 53 MAÇA ÇIKTI

Chelsea’den ayrıldıktan sonra Çin ekibi Shanghai Shenhua’nın yolunu tutan Didier Drogba, kısa bir süre sonra Galatasaray’a imza attı. Fildişi Sahilli tecrübeli forvet sarı-kırmızılılarda geçirdiği 1,5 yılda unutulmaz başarılara imza attı.

Galatasaray formasını 53 resmi maçta giyen Didier Drogba, 20 gol sevinci yaşadı. Tecrübeli futbolcu aynı süreçte 13 asist üretti. Didier Drogba aynı süreçte Süper Lig, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Didier Drogba, Galatasaray günlerine dair açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü futbol adamı Libre’ye verdiği röportajda, sarı-kırmızılıların kendisi için çok özel bir yeri olduğunu belirtti: “Galatasaray, benim için her zaman kalbimde özel bir yere sahip olacak. Çünkü Galatasaray, bana Avrupa futboluna geri dönme fırsatını sundu. Hem de hiç kimse bunu yapmıyorken…”

Galatasaray’a transfer sürecinde Gökhan Töre’nin etkisinin olduğunu dile getiren Didier Drogba, “Galatasaray’da sadece bir buçuk yıl geçirdim ama bir ömre yetecek kadar hatıra biriktirdim. İmza atmadan önce bile vardı. Chelsea’de oynayan çocuk kimdi? Gökhan [Töre], değil mi? Her ama her gün gelip ‘Didi, Galatasaray’da oynamalısın, Türkiye’ye gelmelisin’ diyordu” açıklamasını yaptı.

Wilfried Zaha’nın Galatasaray’a transferinde olumlu referans veren Didier Drogba, “Transfer sürecinde Zaha ile iki kez konuştuk. İkinci konuşmamızda ona Galatasaray’ın ne olduğunu, ne anlama geldiğini anlattım. Kulüp olarak, camia olarak, tarihi bir Avrupa kulübü olarak ne anlama geldiğini ifade ettim. O, kendisine duyulan sevgiyi ve güveni hissettiğinde, daha fazlasını kulübüne verebilecek biri” diye konuştu.

İngiliz yorumcu O’hara tarafından Wilfried Zaha transferiyle ilgili yorumlara cevap veren Didier Drogba, “O’hara kendini sorgulamalı. Neden Souness Galatasaray’a geldi ve efsane olarak ayrıldı? Taffarel, Dünya Kupası kazanıp geldi? Neden Fatih Terim Avrupa futbolu için tarihi bir figür oldu?” ifadelerini kullandı.

GÖKHAN TÖRE YALANLADI

Gökhan Töre, Didier Drogba’nın açıklamalarına cevap verdi. Drogba’ya Galatasaray’a transferi için bir tavsiyede bulunmadığını belirten Gökhan Töre, Fanatik’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray, Fenerbahçe büyük takımlar. Ama ben Beşiktaşlıyım. Didier Drogba’ya Galatasaray’a gitmesi için bir tavsiyede bulunmadım. En son Sergio Ramos’la konuşup ona Beşiktaş’a gitmesi tavsiyesinde bulunmuştum. İstanbul ve Türkiye’yle alakalı bir futbolcu beni ararsa ona güzel şeyler söylerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir