Otogarda-havalimanında tatil yoğunluğu

İki hafta sürecek yarıyıl tatili nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda öğle saatlerinden itibaren yolcu yoğunluğu yaşandı.

Okullarda yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte tatili yurt içi ve yurt dışında değerlendirmek isteyen aileler öğle saatlerinden itibaren havalimanına gelmeye başladı. Yolcular, terminal girişlerindeki kontrol noktalarından geçerek, iç ve dış hat terminallerinde check-in ve bagaj işlemlerini yaptı.

“ÖĞRENCİLER İYİ DİNLENSİN”

Yarı yıl tatilini ailesiyle birlikte Denizli’de olacaklarını ifade eden Öğretmen Emel Şuözer, “Memlekete gidiyoruz. Buradan öğrencilerime sesleniyorum tatilde iyi dinlensinler, ikinci dönem onları bekliyoruz” dedi. Adıyaman’a giden Ahmet Oğuz ise “Adıyaman deprem bölgesi olduğu için ailem depremzede. Onları ziyaret edeceğiz. Çocuklarla birlikte annemi ve babamı görmeye gidiyoruz” diye konuştu.

OTOGARDA ÜÇ BİN EK SEFER

Öte yandan Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım da yarıyıl tatili için otobüs biletlerinin tükendiğini ve ek seferler konulduğunu belirterek “Yarıyıl tatili boyunca toplam 3 bin ek sefer yapılması planlandı” dedi.

Üniversitelerin tatil zamanlarıyla bir çakışma olmaması nedeniyle bekledikleri yoğunluğunun yaşanmadığını belirten Yıldırım “Yarıyıl tatili süresince yaklaşık 5,5 milyon kişinin seyahat etmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir