Kocaeli’de eşiyle ilişki yaşayan adama cinsel saldırıda bulunmuştu: Mahkeme 46 yıl istedi

DHA

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 2022 yılının Ağustos ayında Yenidoğan Mahallesi’nde Halil Zorlutuna, eşi F.Z.’nin kendisini aldattığından şüphe edip telefondaki mesajlarını okudu.

Mesajlarda eşi ile komşuları M.Y.’nin cinsel içerikli yazışmalarını gördü. Duruma öfkelenen Halil Zorlutuna, diğer komşusu Ü.Y. ile plan yaptı.

Halil Zorlutuna, eşinin telefonundan M.Y.’ye mesaj atarak evine davet etti.

Bu sırada kendisi ve komşusu Ü.Y. ise odaya saklandı. M.Y. yatak odasına geçtiği sırada ortaya çıkan Halil Zorlutuna, oyuncak tabanca ile odaya girdi.

Eşinin kendisini komşusuyla aldattığını öğrendi: Yaptığı planı devreye soktu

Halil Zorlutuna, odada M.Y.’yi beyzbol sopası ile darbetti. Zorlutuna daha sonra çırılçıplak soyduğu M.Y.’ye cinsel saldırıda bulunup o anları kayda aldı.

Zorlutana, daha sonra kayıt aldığı cinsel saldırı görüntülerini şantaj olarak kullanıp, M.Y.’nin otomobilini eşi F.Z. üzerine geçirtti.

Ayrıca M.Y.’nin eşine ait 21 bin lira değerinde ziynet eşyasını aldı.

Tecavüz etti, kayda aldı

Yaşanan olayların ardından M.Y., polis merkezine giderek durumu anlattı ve Halil Zorlutuna, F.Z. ve komşuları Ü.Y.’den şikayetçi oldu.

Halil Zorlutuna, eşi F.Z. ve Ü.Y. gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Halil Zorlutuna tutuklanırken, F.Z. ve Ü.Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şüpheliler hakkında ‘Yağma, cinsel saldırı, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, özel hayatın ihlali, silahla yaralama’ suçlarından hazırlanan iddianame, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Olayla ilgili davanın 3’üncü duruşması, Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

46 yıl hapsi istendi

Duruşmaya tutuklu sanık Halil Zorlutuna, tutuksuz sanıklar F.Z., Ü.Y., müşteki olan M.Y. ile eşi Ş.Y. ve taraf avukatları katıldı. M.Y. ve Ş.Y. duruşmada şikayetçi olduklarını dile getirerek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı. Cumhuriyet savcısı, Halil Zorlutuna’nın M.Y.’ye karşı ‘Zincirleme olarak cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Hakaret’, ‘Nitelikli yağma’, ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

Eşi için de 20 yıl hapis talebi

Savcı ayrıca, Halil Zorlutuna’nın M.Y.’nin eşi Ş.Y.’ye karşı da altınlarını aldığı için ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan cezalandırılmasını istedi. Savcı, Halil Zorlutuna’nın toplam 5 farklı suçtan 46 yıl hapsini istedi.

Cumhuriyet savcısı, tutuksuz sanık F.Z. için ise ‘Nitelikli yağma’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 20 yıl hapsini istedi.

Ü.Y. hakkında ise ‘Nitelikli yağma’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlamasından toplam 23 yılla cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma, sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunma yapması için ertelendi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir