Kemal Kılıçdaroğlu İddialı: ‘Ucu Nereye Giderse Gitsin O Para Geri Alınacak!’

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı aday Kemal Kılıçdaroğlu, devletten çalındığını iddia ettiği 418 milyar doların geri alınacağını bir kez daha yeniledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altı partinin dahil olduğu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi’nden Aytunç Erkin’e yaptığı açıklamalarda, sık sık dile getirdiği kayıp 418 milyar doların geri alınacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun, “Adaylığınız açıklanana kadar geçen sürede ‘Sadece 5’li çete değil bazı finans çevreleri’ tarafından da size karşı duvar örüldüğünü söylediniz. Bugün de bu finans çevrelerinin size karşı duvar olacağını düşünüyor musunuz?” sorusuna verdiği cevap şu şekilde;

“Bu duvarı nasıl yıkacaksınız? Bakın; altılı masanın bir ortak politikalar metni ve bu metinle birlikte de bir anayasa önermesi var. Bu iki metnin özeti size göre nedir derseniz, demokrasidir, hak- hukuk adalettir.”

“Ama yaşamın her alanında hak, hukuk ve adalettir. Siyasette, eğitimde, sanatta, iş dünyasında, çalışma hayatında, doğa politikalarında, ekonomide; her alanda hak, hukuk ve adalet. Haliyle biz yaşamın her alanında demokrasiyi tesis edeceğiz ve adaleti sağlayacağız.”

“Bakın, bu ülkenin 418 milyar doları çalınmış. Kim çaldı, nasıl çaldı ortaya çıkacak. Ortaya çıkmakla da kalmayacak; her kuruşu geri alınacak. Yağma düzeni son bulacak, nepotizm, kayırmacılık son bulacak. Ucu nereye gidiyorsa gitsin. Evrensel hukuk kaideleri içinde, kesinlikle ve kesinlikle hukuk içinde kalınarak yapılması gereken ne varsa yapılacak. Bunun önünde durmak isterlerse kendileri bilir. Tercih onların…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir