Eminönü’de sürreal bir sokak röportajı: “CHP standında misket oynuyorlar, ama AKP standında Türk bayrağı açılmış”

Seçimlere sayılı günler kala yapılan sokak röportajında görüşünü anlatan vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Emrullah Biltaş isimli Youtube kanalının İstanbul Eminönü’de yaptığı sokak röportajında bir vatandaş, Millet İttifakı mitinglerine gönüllü gidildiğini söylerken, “AKP mitingine gidenler emir talimatla gidenlerdir.” dedi.

Bu sözlere karşı çıkan bir kadın “Bu kadar kötü de 20 senedir nasıl duruyor?” diye sordu. Bir vatandaş ise “20 senedir iktidarda durduğuna göre uzaylılar seçiyor. Bizi insandan saymıyorlar. Kılıçdaroğlu lolipop, dondurma vererek kandırıyor milleti.” sözleriyle destek verdi.

Bir diğer vatandaş ise “30 tane video var. Ekrem İmamoğlu metroları yapmıyor” diye konuştu. Buna karşı çıkan vatandaş “Açarsın İstanbul Belediyesi’nin sitesini, ezbere konuşmayacaksın.” diye tepki gösterdi.

Röportaja dahil olan bir kişi ise “Tayyip çalarken gözünle gördün mü?” diye sordu. Böyle bir söz söylenmediği belirten muhabir ise “Çaldı demedik ki zaten, çaldı kim dedi?” diye sordu.

Bir vatandaş AKP’yi savunan kişiye “Ailesinin servetine bakacaksın.” derken, AKP’li kişi “En büyük reis, Reis” yanıtını verdi. Vatandaş “Sen kaç para kazanıyorsun? Nerede yaşıyorsun?” diye sordu.

AKP’li kadın ise “Ben sokakta rahat yürüyebiliyorsam, korkusuz gezebiliyorsam benim için o önemli. Patates 20 TL olmuş, 30 TL olmuş, bunlar geçici, atlatacağız.” ifadelerini kullandı. Elinde AKP bayrağıyla röportaja dahil olan bir kadın ise “Bundan başka yöneten kimseyi göremedim. Sigortayı da kuyrukları da gördük.” dedi.

Bir adam “Hiçbir şey demeye gerek yok. Bu tarafta CHP standı var, misket oynuyor. Orada AKP standı var Türk bayrağı sallıyor. Devleti o kadar düşünüyorsa bir tane Türk bayrağı sallasınlar orada.” şeklinde konuştu.

Bir diğer vatandaş ise “Bak Selçuk Bayraktar Amerika’da eğitim gördü, dünyaya hükmediyor. Bana bir tane CHP’den göster. İHA’larla SİHA’larla hükmediyor.” ifadelerini kullandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir